Prolog

7. července 2008 v 16:41 | M-JAY |  ***POVÍDKY***

Prolog

"Slečno Scarlett? Matka vás dole očekává." zaklepal někdo jemně na mahagonové vyřezávané dveře.
"Vyřiďte jí, Marge, že hned budu dole." usmála se krátkovlasá dívka ležící na veliké posteli se sametovými přikrývkami.


Vše bylo pro ni nové a jak bych to řekla, jiné. Celý život vyrůstala v malém domku postaveném v malebné alejové čtvrti Londýna. Žila se svým otcem, který ji vychovával celých patnáct let. A teď? Vše je najednou naruby. Otec vážně onemocněl a nemohl za ni vydávat alimenty. Musela se přestěhovat ke své zámožné matce, která se k ní najednou zničehonic přihlásila. Okraj hlavního města Londýna aneb čtvrť milionářů se stala teď jejím novým domovem. Velkou vilu, ve které přebývá je sice prastará, velká a krásná, bohužel to není ono, co by si přála. Chybí jí táta, domov, přátelé…vše ztratila, i když jí tvrdili, že vše zůstane při starém. A k tomu všemu ještě to její prokletí…

Prázdniny se chýlí ke konci a jí zbývají poslední dva roky Bradavicích. Co bude potom?
A aby to ještě nebylo všechno, nevlastní sestra Mary jí dělá samé naschvály. Po čtrnácti letech života v tomto domě si dělá nároky úplně na vše a nehodlá se smířit s novým spolubydlícím, navíc nevlastní sestrou stejně zvýhodněnou jako ona.
Namáhavě se posadila, nohy nazula do chlupatých papučí s erbem jejich rodu a oblékla si bavlněný župan. Seběhla po točitých schodech a usadila se u velkého stolu posetém ranními dobrotami. Na talířek si naložila jahodový nákyp a s chutí se do něj pustila.
"Tady jsi, Scar. Jako uvítaní do naší rodiny jsem se rozhodla uspořádat večírek. Budou pozvány všechny významné kouzelnické rodiny. Musíš se s nimi seznámit. Šaty už máš koupené. Tak aby ses řádně připravila. Nechceš přece dělat ostudu nebo ano?" ozval se patetický hlas její znovunalezené matky.
Z nechutí polkla. Nemohla dát najevo svoje antipatie ke všem těmto nudným, panským večírkům. Šly jí proti srsti, ale z dobroty srdce se slitovala a držela jazyk za zuby. Přece se o ni tak dobře starají…přibrala 2 kila! J
"OK." broukla tmavooká dívka a prohrábla si krátkou barevnou čupřinou. Už odmalička ji zajímalo vše, co mělo spojitost s proměnami od vlasů, zvířátek až po věci. A tak se ona sama stala v tomto oboru vynikající studentkou a ráda všude své uměni praktikovala. Tak se neměl kdo čemu divit, když jeden den přišla s modročervenými vlasy a na druhý zase s brčálovými.
"Jako slušná a vychovaná dívka by jsi měla vědět, že se odpovídá: Jistě, matko, budu připravena. Nemějte obavy. Pamatuj si to pro příště. Za hodinku tě čeká hodina etikety s panem Forstem." poučovala ji vysoká, štíhlá a uhlazená paní.
"Zajisté, vznešená matko." zabručela co nejtišeji, zato ironicky Scarlett.
"Ano, přesně tak!" zatleskala Adélin Fiona Margarett Silvin Connerová, která i když jí sluch sloužil výtečně, neprokoukla dceřin jedovatý tón hlasu.
Scar se v duchu ušklíbla a pustila se do nákypu…
"A ty vlasy! Neopovažuj se mi ukazovat v takových cirkusáckých výjevech! Co by si o nás lidé pomysleli…Přijdu tě zkontrolovat!"
Sousto jí uvízlo v krku.
"Ale matko…" snažila se být slušná.
"Nechci slyšet ALE! Vypadáš jako nějaká příšera! Božínku jak tě mohl James takhle vychovat? Nějaká etiketa? Neexistuje. Slušnost? Elegantnost? Móda? Ani mě nemluv…" spráskla ruce.
"Neber si tátu do huby…ehm pusy! On za nic nemůže! A já jsem spokojená sama se sebou!" vylítla na ni rozzlobená Scarlett. Nesnesla, když se někdo aspoň malým křivým slovem zmínil o jejím milovaném otci.
"Co si to dovoluješ ty nevychovaný fracku?! Vidím, že s tebou bude ještě hodně práce! Za trest máš zakázané na měsíc vycházky s tou špínou, co si říkají tví kamarádi! A teď zmiz!" obořila se na ni ta panovačná fúrie, jen jí z očí metaly blesky.
I když se Scarlett blížilo k šestnáctému roku, víc si nedovolila. Mohlo by to dopadnout ještě hůř, než to bylo teď. Hádkou by si nepomohla. Spíš by se jí přitížilo. Proto sklonila hlavu, tajně schovala kousek nákypu v rukávu a vyběhla co nejrychleji zpět do svých komnat.
Svalila se na postel a setřela slzu. Pomalu začínala tohle všechno nenávidět. A to je tu teprve týden…

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Padfoot a Prongs Padfoot a Prongs | E-mail | Web | 15. července 2008 v 16:50 | Reagovat

Čágos,

chtěly jsme se tě upozornit na blížící se sraz v Prostějově. Konkrétní datum je 26.7.2008. Byly bychom rády, kdybys přišla! Více informací na htttp://dychanky.blog.cz nebo na http://p-srazy.blog.cz

2 Blytonka Blytonka | Web | 23. července 2008 v 14:35 | Reagovat

Jeto určitě krásné, ale nemúžu si to pořádně přečíst, protože máš špatné písmo. Nejdou mi vidět konce řádkú.

3 Medisn Medisn | Web | 3. srpna 2008 v 12:39 | Reagovat

No super jako vždy, ale mohla si se zmínit:-(

4 Snave Snave | Web | 4. srpna 2008 v 18:07 | Reagovat

Není to špatný, zatím o tom nejde moc říct, protože to teprve začíná, ale vypadá to slibně

Btw: moc pěkný design, tvoje práce?

Ps: a nechceš spřátelit?

5 benkas benkas | Web | 11. června 2009 v 18:58 | Reagovat

waw.. zacina to fakt super... velmi pekne.. a mas pekny blogiiis.. :-D

6 Beltrix Beltrix | Web | 11. prosince 2009 v 19:58 | Reagovat

Zajímavý.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama