5.Urážka aneb jak to chtěla Nela všechno vzdát

23. září 2007 v 16:05 | Martina |  Povídka : Síla osudu
Ahojky,
takže konečně po dlouhé době přidávám další kapitolku! Promiňte za zpoždění, ale nějak nebyl čas. Doufám, že se vám kapitolka bude líbit, tak komentujte komentujte....samozřejmě přeji pěkné počteníčko!:)

Opuštěné nemocniční křídlo zářilo čistotou. Leželi zde jen dva lidé…hnědooká černovláska, která spala jak zabitá, i když se často probouzela z nočních můr, nebyla nikdy při smyslech a za okamžik znovu usnula. Chlapec, s černými vlasy a brýlemi zatím požíral dobroty od obdivovatelích. Kolem něho sedělo v kroužku celkem hodně lidí. Rudovláska Lily seděla sama na židli vedle dívčiny postele a podřimovala nad rozečtenou knížkou…
"Lily?" otevřela Nela oči.
"Nelo! No konečně! Spíš už nejmíň dva dny!" vyjekla Lily a kamarádku objala.
"Kde to jsem?...Co dělám v nemocnici?!" zděsila se.
"No víš…jak si padala z toho stromu, tak jsi jakoby omdlela…já jsem provedla v rychlosti levitační kouzlo, abys nespadla…a potom tě musel Black celou dobu nést až do hradu." vyprávěla události.
"Cože!!! Black?!" křikla.
"No…Black. Dovedli jsme tě i Pottera večer na ošetřovnu…Pomfreyka se nás vyptávala, co jste si udělali, my jsme něco vymysleli…a-a nevěřila nám. Tak a máme trest...Potter a Black mají zakázané měsíc létat, já jsem odvolána z funkce Primuse také na měsíc, Remus musí doučovat pár čtvrťáků a Peter něco uklízet…a ty máš uklízecí týden…bez kouzel…záchody, koupelny, chodby atd…" vyjmenovávala a tvářila se zkroušeně.
"Vážně?" nevěřila Nela.
"Hm…a Potter s Blackem jsou na tebe pěkně naštvaní…mají teď hrát zápas proti Mrzimoru a nebudou tam…bacha na ně…je to prý tvoje vina." svěřovala se dál.
"Tak to jsem se radši neměla ani probudit." řekla zoufale.
"Ale prosím tě, to neříkej!" zpražila ji. "Ale radši se jim vyhýbej…víš přece čeho jsou schopní." upozorňovala ji.
"Budu se snažit." ujistila Lily. "Nevíš, kdy mě už pustí?" změnila raději téma a posadila se.
"Teprve ses probrala a chceš jít pryč?" kroutila ustaraně hlavou Lily.
"No a? Nic mi není…co je s Potterem?" všimla si až teď hloučku kolem mladíka.
"Nesmí šlapa na tu poraněnou nohu…dostal taky nějaké léky proti vzteklině…jestli náhodou nechyt. Ale dnes už ho pustí…možná i tebe." vysvětlovala.
"Aha."
-----------------------------------------------------------
Večer mě naštěstí už pustila Pomfreyka na pokoj…Lily na mě byla taky trošku naštvaná, protože na titul Primus byla velmi hrdá…ale uvědomila si, že to bylo její rozhodnutí, že šla s námi…bohužel Black ani Potter to nepochopil…
"Nelo! Vstávej…no honem, ať nepřijdeme pozdě na snídani! třásla s ní Lily. Nela se neochotně zvedla a doploužila se do koupelny.
"Kde je Tess?" všimla si.
"Už na snídani…má teď nějakého kluka…tak je pořád s ním." mávla rukou Lily.
"Jdeme?" vyšla z koupelny.
"Jasně." vydala se Lily ke dveřím. V dobré náladě sešly do společensky…kde jim ale rychle zmizela. všichni Poberti seděli u krbu. Okamžitě si jich všimly. Vstal Black i Potter.
"Co Parketová?! To jsi chtěla?!" vyjel na ni Black.
"Co jako? Sami jste chtěli jít!" nedala se.
"Kdo pořád chtěl jít do lesíka, kvůli nějaké blbé skrýši v noci?! Kdybychom tam s tebou nebyli, dávno bys byla mrtvá, tak nekecej! Tvrdohlavá kráva si! Kvůli tobě Nebelvír prohraje zápas z Mrzimorem. Spokojená?!" řval dál.
"Siriu-" chtěl ho umírnit Remus, ale teď začal i James.
"Tvá sestra měla pravdu!" křikl.
"Jakou?!" zeptala se přísně.
"Že jsi zákeřná a blbá kráva! A děv…" dokřičel to za něho Black, ale u posledního slova se zarazil.
"Tak co? Klidně to řekni!" řvala a slzy se jí draly do očí.
"Děvka." řekl sarkasticky. Nela se na něho nevěřícně podívala. Teď už slzy neskrývala…utekla pryč…pryč od těch- těch ješitných a arogantních frajírků, od zákeřné sestry…co nejdál…
Zase co nejdál ne. Uhnízdila se v koruně ještě listnatého stromu u jezera, kde by ji nikdo nezahlédl. Usilovně plakala…slzy jí proudy stékali po tváři a dopadali na její oblečení, které už bylo taky zvlhlé…nevnímala okolí, nevnímala nic…jn se utápěla v myšlenkách, ktré ji tížily. Strašně ji mrzelo, co jí řekl…doopravdy moc…vždyť ona nemohla za to, že jim McGonagallka zakázala teď hrát famfrpál…oni se sami rozhodli, že půjdou s ní…klidně ji tam mohli nechat jít samotnou…
"Neli? Jsi tu?" slyšela velmi známí hlas…byla to Lily.
"No tak! Nelo! Kde jsi?" volala dál. Nikdo neodpovídal.
"Nel! Já vím, že jsi tu! Tak vylez!" Byla neodbytná…nakonec uplakaná Nela slezla. Lily ji objala.
"Nelo…je to grázl, já vím…on nebyl při smyslech, když to říkal…byl rozrušený…určitě to tak nemyslel." utěšovala ji a pohladila ve vlasech.
"Lily…má pravdu…jsem strašná…nic jiného si nezasloužím…odteď budu zase normální jako dřív. Ne, budu ještě víc sloužit sestře…měla jsem vlastně i štěstí, že šel se mnou…jinak bych tu už nebyla v všech směrech…odvolávám, vše, co jsem řekla ve vlaku nebo někdy jindy…budu zase stejná…budu se jí podřizovat. Ano…" utřela si poslední slzu.
"Nel…" chtěla Lily něco namítnout.
"Ne Lily… já jsem se už rozhodla." přerušila ji. Po těchto slovech odešla.
--------------------------------------------------------
Jak slíbila, tak také učinila. Okamžitě šla za sestrou a čekala, co jí zase poradí. Odteď, musela každému na potkání říkat, jaká je její setra perfektní a že ona je strašná a všechno co o ní říká je pravda. K tomu ještě každý den musela umývat záchody, koupelny a chodby…vždy kolem sebe měla houf studentů, kteří se jí posmívali a šlapali jí na umyté, aby s tím začla znova. Nehelvítští na ni byli naštvaní kvůli famfrpálu…nemluvili s ní vůbec…a Poberti se jí po té osudné aférce radši vyhýbali…kvůli Blackovi, který potom později litoval toho, co jí řekl. Ale znáte chlapskou ješitnost…neomluvil se jí.
"Drhni to pořádně!" křikla na ni sestra, která si vykračovala ven v obětí nějakého dalšího kluka.
"Hm." zmohla se na odpověď.
"Já na ni dohlídnu!" volal Lucius Malfoy, který právě přicházel.
"Díky Luciusi!" mrkla na něho Sharol a zmizela za rohem.
"Co chceš?" zeptala se ho na rovinu Nela.
"Je ě hlídat." usmál se spiklenecky. Přičaroval si židli, pohodlně se usadil a pozoroval ji, jak klečí na zemi houbo drhne chodbu od místečka k místečku.
"Baví tě to?" zavrčela na něho.
"Jasně…a nevyskakuj si, jinak se to dozví tvá úžasná sestřička!" šklebil se a ulízl vlasy. Nela mu na to nic neodpověděla a radši se dál věnovala Mytí…prošli kolem Poberti…James se na ni s lítostí podíval…asi jej to taky mrzelo. Peter a Rámusem na ni nebyli naštvaní a přišli k ní. Sirius s jeho další holkou čekali opodál. Sirius s ní nespustil oči.
"Nelo, chceš pomoct?" nabídl se Remus.
"Ona sama!" připomněl šklebící se Lucius.
"To tak! Ty máš co rozkazovat!" dal si ruce v bok.
"To teda mám…její setra mi za ni teď dala zodpovědnost…je totiž umíněná a potřebuje dozor!" stoupl si.
"Její sestra jí nemá co rozkazovat!" přidal se James.
"To nevíte? Musí ji poslouchat na slovo, taže se hošánci odkliďte nebo budemít průšvih!" křenil se významě.
"Beru za ni odpovědnost…teď toho nechá, stejně týden už uběhl a ona tu nemá co pracovat. Ať si to její sestra vyřídí se mnou!" rozhod se Remus a pomohl Nele na nohy.
"Reme…to nemusíi." pípla Nela.
"Nech ji být!" vytáhl Maltou hůlku. James na nic nečekal a odrazil ho kouzlem experiarmus.Načež ho pověsil za hábit na stěnu.
"To je jen na omluvu za sebe…jinak se s tebou nebavím. připomínal ji Potter a odešel.
"Vím." křikla za ním. "Díky Remusi…to jsi nemusel…" usmála se na něho.
"To nic…celou dobu jsem si myslel, že tvá sestra tě jen chrání, ale je to naopak…ona je ten tyran…proč jsi to neřekla?" odhalil ji.
"Proč ano? Kdo by mi věřil? Rodiče mají rádi ji, mě odsuzují…tak proč jim to kazit?" pokusila se o úsměv. Remus nic neodpověděl…rozuměl tomu. Black zatím co nejnenápadněji
odešel. Lily se k nim z moment přidala. Vždycky byla s ní, když dělala trest a chtěla jí pomoct, ale Nela to neustále odmítala. Tak jí aspoň odháněla všechny okukující. Dnes se malinko zdžela s Tess, která nedělala nic jiného než byla s tím svým objevem. Remus jí pověděl vše co se stalo.
"Proč si aspoň neřekla ty, jak to vlastně je?" vyčítal jí.
"Myslíš, že by mi někdo věřil? Možná někdo, ale stejně si o nemyslí, že jsme šprtka, která vykecá každou lumpárnu!" obhajovala se.
"Hm…Nelo, myslím, že bys měla uvažovat, že už sestru dál nebudeš poslouchat…nevidíš co ti dělá?" řekl Remus a zastavil se.
"Snažila jsem se…ale když ji nebudu poslouchat…pojedu domů." odpověděla zklamaně Nela.
"Když si jí nebudeš všímat…tak to půjde." navrhl.
"Tak jo…" pípla na odpověď Nela.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa


Komentáře

1 Blytonka Blytonka | 23. září 2007 v 16:39 | Reagovat

Jůůů, to je krásná kapča!!! Je nádherná!!! A jsem ráda, že už si to konečně s klukama vyjasnila...jako postavu ji mám ráda a Poberti (bez Petera) jsou prostě úžasní, a tak jsi mi tím fakt udělala radost. A jestli máš pokračovat?! No jak se vůbec můžeš ptát? Samozřejmně že jo!!! =D

2 Blytonka Blytonka | 23. září 2007 v 16:42 | Reagovat

...A příjde mi fakt krutý, že v anketě hlasuje 27 lidiček a jen já tu mám koment. Možná je to nějaká porucha v blogu, ale když ne, tak si myslim, že každýho autora potěší nějaký ten komentík a když už si to přečtete, tak by se slušelo nějaký i zanechat...takže lidi, komentujte!!!

3 Blackes Blackes | E-mail | Web | 23. září 2007 v 17:49 | Reagovat

júú jsem moooc ráda, že jsi přidala další kapča...jsem ráda, že konečně někdo novej zjistil, jak to s Nel a její sestrou je...hrozně moc se těším na další kapitolku, doufám,že se tady objeví co nejdříve XD

4 Paige Paige | Web | 23. září 2007 v 18:05 | Reagovat

Noo to čekání jsi nám vykompenzovala:)))

fakt hezký  asamozřejmě se těším na další:)))

5 Zotara Zotara | Web | 23. září 2007 v 18:06 | Reagovat

Moc pěkná kapotolka doufám že brzo bude další !:)

6 pasu-Hanka pasu-Hanka | E-mail | Web | 23. září 2007 v 18:30 | Reagovat

skvělá kapitola! Rozhodně pokračuj. :D Hrozně moc se těším na další kapitolku, píšeš naprosto suprově :)

7 Luca Luca | Web | 23. září 2007 v 18:56 | Reagovat

Je to pěkný super líbí a to moc:_)))

8 Karin Karin | E-mail | Web | 23. září 2007 v 19:53 | Reagovat

Super =o)

9 silvinka silvinka | 24. září 2007 v 11:07 | Reagovat

pěkňoučký

10 Haňula Haňula | 24. září 2007 v 18:21 | Reagovat

jé nová kapitola, super

11 Ewilan Ewilan | Web | 24. září 2007 v 20:44 | Reagovat

zajimavy a moc peknoucky...tesim se na dalsi..snad to bude pribyvat rychleji:-))

12 Denisa Denisa | 26. září 2007 v 16:03 | Reagovat

úžasná kapitolka

13 Ifulda Ifulda | E-mail | Web | 26. září 2007 v 17:03 | Reagovat

Nádherná kapitolka, doufám, že v neděli předáš další :D

14 wisty wisty | Web | 28. září 2007 v 13:17 | Reagovat

super! úžasná kapitolka!!!! pls, co nejdřív pokráčko :)

15 Ylil Ylil | Web | 28. září 2007 v 16:39 | Reagovat

super kapitolka!!! ale je taková no já nevim...myslim že si jí mohla napsat trošku líp - neber si to zle, ale ostatní kapitolky se mi líbili víc...doufám že sem tě neurazila...

16 unxsxrnmf unxsxrnmf | E-mail | Web | 25. dubna 2009 v 15:12 | Reagovat

P1O5tW  <a href="http://bnzkdwqukohy.com/">bnzkdwqukohy</a>, [url=http://vkxdrufhbuqo.com/]vkxdrufhbuqo[/url], [link=http://mualsjnmfccs.com/]mualsjnmfccs[/link], http://sckcidwncvkr.com/

17 ocjnzceku ocjnzceku | E-mail | Web | 4. května 2009 v 9:16 | Reagovat

yiaVR1  <a href="http://pwdynyishgkg.com/">pwdynyishgkg</a>, [url=http://joesnvubkhbw.com/]joesnvubkhbw[/url], [link=http://trlyiipvyxyk.com/]trlyiipvyxyk[/link], http://krjmbqldotvs.com/

18 fdunrrkrm fdunrrkrm | E-mail | Web | 9. května 2009 v 14:07 | Reagovat

qIzn4t  <a href="http://xcfzglqsvaka.com/">xcfzglqsvaka</a>, [url=http://zracwzdxbfrt.com/]zracwzdxbfrt[/url], [link=http://pdeqdpdbocwp.com/]pdeqdpdbocwp[/link], http://htxjyxrxjiil.com/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama