2.kapitola

19. srpna 2007 v 17:03 | Martina
Tady přidávám další kapitolku...tak prosím pište komentíky...jsou to ještě takové nudné kapitolky, ale brzy se to pořádně rozjede! Tak se těšte!

Stella konečně dorazila k hradu. Rychle vyběhla pár schodů a zase pár seběhla. Ta vůně…ty vzpomínky…vše se jí obnovovalo v mysli a hned měla lepší náladu. Přiřítila se do Velké síně a usadila se k velkému dřevěnému nehelvítskému stolu. Vše jí tu tak chybělo…musela být od tohoto odloučená celé dva měsíce. Ale co se stane, až dostuduje sedmí ročník? Velmi důležitá otázka. Však nechtěla si tak příjemnou chvíli kazit a pustila se do jídla. Prvňáčci už byli zařazení do svých nových kolejí…poprvé zmeškala Brumbálův proslov…a to jen kvůli Potterovi! Vzpomněla si na sebe, když byla v prvním ročníku. Profesorka McGonagallová ji vyzvala, ať se posadí na tu malou dřevěnou židličku, která je tam ještě doteď…a pak, nasadila jí ten velký klobouk,který mluvil. Byl to pro ni neuvěřitelný zážitek. celý kouzelnický svět byl pro ni ještě tajemnou stránkou v její knize života. A teď? Cítí se úplně stejně. Poznává nové a nové věci, skutečnosti i příběhy jiných. Cítí se tu vždy ochráněná od všeho zla, co číhá za dveřmi tohoto mohutného stavení.
"Stello!" šťourá do ní plavovlasá usměvavá dívka, s jiskřivými zelenými oky jako kočka.
"Nelli!" vykřikla samou radostí a objala svoji kamarádku a vlastně jedinou rodinu. Nikoho, kromě ní neměla ráda.
"Strkám tady do tebe už dobrou minutu. Žiješ vůbec?" říkala naoko uraženě.
"Jen jsem se trošku zamyslela." vysvětlovala jí a podívala se směrem k jamesovi. Ten n ni dokonce i zamával.
"Kde ses flákala? Myslela jsem, že už ani nedorazíš!" vyčítala jí.
"To si vyřiď s Potterem, že jsem přišla pozdě." zavrčela a Nell se zasmála.
"Stello! Ty máš modřiny!" zhrozila se a pozorně si prohlížela celou směs barviček od fialové až po žlutou na jejím rameni.
" To nic…upadla jsem." vymlouvala se a bolavé rameno si zakryla.
"To on?!" zpřísněla. Stella kývla a těžce polkla. "To je strašné…jaký je to darebák! Proč to vše dělá?! Je to parchant!" rozkřičela se, až se na ni obrátilo pár zvědavců.
"Nell, křikem nic nevyřešíš…pojďme se radši bavit o něčem jiném." přerušila ji Stella. "Jak ses měla?" napadlo ji jako první.
"Ále…museli jsme jet s našima do Švýcarska." mávla otráveně rukou. Co ona…úplná rodinka. Táta, máma, starší sestra na ministerstvu, Nellino dvojče a mladší bráška, který je teď ve třetím ročníku. Co by Stella za to dala…za tu rodinku. Mít vlastní zahradu, brášku a setru…maminku, která se o ně stará… a tatínka, který s nimi rád dovádí.
"Čau Stello!" bouchlo ji cosi do zad. Hm, Nellino povedené dvojče Laura. Podobou jsou k nerozeznání, ale povahou, každá je jiná. Stella radši dala přednost pořád usměvavé a maličko praštěné Nelle před frajerkou a kamarádskou Laurou, kterou pořád někdo musí obskakovat. V prvkáku se bavila s Laurou, ale to ji rychle přešlo hned potom, co se seznámila s Nell. No a tak je to až doteď. Na pokoji je s Nell a jednou spolužačkou. Je taková ustaraná a hodná, Nell i Stella ji mají rádi. Je to taková další kamarádka do party. Nebýt jí, asi by už propadli, protože se strašně neradi učí. Kdyby je do toho nedonutila, asi by byli ještě ve čtvrťáku.
"Ahoj." odpověděla Stella a ohlédla se po ní. Ta samozřejmě byla v obležení svých nejvěrnějších třech kamarádek.
Nell se zatím usadila na Stellino místo a hltavě pozorovala ty dobrůtky, co leželi na velkých talířích. Stella prohodila ještě pár slov s Laurou a vtlačila se za Nell.
"Tak co budoucí bystrozorko, si připravená na další rok?" popichovala ji Stella, která srkala nádherně vonící polévku s hlubokého talíře.
"Já jo, a co ty?" zakořenila se a ukousla velký kus masa z kuřecího stehna.
"Taky…už se na to všechno, co tu další rok zažijeme moc těším." řekla s nadšením a zase si usrkla.
"Já taky…co Pepík?" zeptala se na Stellino nejoblíbenější zvíře. Mladého netopýrka, kterého si za své úspory koupila ve druhém ročníku.
"Je nedobrej, paní Malfoyovou pořád kloval do rukou. Dalo mi práce ho uhájit, aby mohl u mě zůstat." svěřovala se Stella. Kromě Pepi měla ještě sovu Mathildu, ale ta byla většinou pořád někde na lovu.
"Malfoyovic rodina jsou stejně nafoukanci. Pepan dobře ví, koho má klovnout!" smála se Nell a naposledy oblízla ojedenou kost stehna. Stella se jen usmála, ale sledovala Brumbála…jediného člověka, u kterého se v blízkosti nikdy nebála, jak spokojeně mluví s Hagridem.
"…Stello! Posloucháš mě vůbec? Gábina dorazí až zítra." vrtěla hlavou nad Stellinou nevnímavostí.
"A proč?" nechápala.
"Dnes se teprve vrátili z dovolené. psala mi." vysvětlovala a chňapla po dalším stehnu.
"Aha, nejez. Budeš tlustá." dobírala si ji. Stella nemohla psát kamarádkám a ani oni jí. Otec jí to jak jinak než zakázal. A taky jmu ani nechtěla svěřit, s kým se kamarádí. Ještě by jim něco provedl a toho je chtělo uchránit i kdyby za ně položila život. Tak jí na nich záleželo.
"Našel můj deník…" ztišila hlas Stella. Nakonec se rozhodla, že se kamarádce svěří.
"Ne…a co udělal?" vykulila oči a otevřela ústa. Bylo to neslušné, když měla v ústech ještě nespolknuté maso.
"To co vždy…křičel a …však víš!" hrnuli se jí do očí slzy.
"To je ale parchant! Do Azkabanu s ním! Nic víc si nezaslouží…Stello, měla bys to říct, jak tě týrá…to už ale doopravdy není sranda." radila jí naštvaná kamarádka.
"Nell, vždyť víš, že to nejde…stejně se s ním vidím jen párkrát ročně…to přežiju. Nikomu to neříkej…prosím." zakázala jí rázně Stella.
"Proč se ho pořád tak zastáváš?" zakřičela nakvašeně Nell. Tentokrát ucítila na sobě upřené zraky vyděšených studentů z celé velké síně.
"Promiňte." pípla na omluvu a radši se skrčila, aby ji neviděli. Za chvilku u bylo vše zase v normálu. Štěbetání se rozléhalo všude. Stella s Nell mohli pokračovat v rozhovoru.
"Já se ho nezastávám…ale to není jen tak, někomu říct, co dělá…ty následky co to bude nést. Chápeš?" vrtěla Stella hlavou, kdy už to Nell konečně pochopí. Když se Tom Radle naštve…bude peklo.
"Promiň, já radši už mlčím." omluvila se a hltavě zapila večeři dýňovým džusem.
"To nic…co tvá kočka?" navázala jiné téma Stella a natáhla se pro vdoleček.
"Micka? Nic…jen ležela a ulejváka se místo toho, aby chytala myši. Teď už takové lehárko mít nebude…aspoň konečně vypráší ten svůj lenivý kožich" mávla rukou a utřela si zbytky šťávy kolem pusy. " Jo, a co Malfoy?" vyzvídala zase Nell.
"Ani se neptej!" zhrozila se a chytla si hlavu oběma rukama.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nelien Nelien | Web | 19. srpna 2007 v 18:26 | Reagovat

jů mám první koment? :D no super! hezky se to rozjíždí už se těším na poberty ;) jo a Nell... to je dobrý, to se povedlo :D ale je vidět, že je upe jiná než já, já maso nejím :D

2 Ililik Ililik | Web | 19. srpna 2007 v 18:33 | Reagovat

Když jsem četla Nell, tak jsem si taky vzpoměla na Nelinku :o) Taky se těším na Poberty a jejich vztahy s hlavní hrdinkou

3 fotomenka fotomenka | Web | 20. srpna 2007 v 13:37 | Reagovat

Děkuji za tu chválu na mém blogu :)) Jsem ráda že se ti líbí... ale tvůj je upe super... a ta povídka prostě nádherná... Snad bude poračování.... jestli bude tak mi písni, ráda si určo zase přečtu... sqvěle píšeš

4 fotomenka fotomenka | Web | 20. srpna 2007 v 13:37 | Reagovat

Děkuji za tu chválu na mém blogu :)) Jsem ráda že se ti líbí... ale tvůj je upe super... a ta povídka prostě nádherná... Snad bude poračování.... jestli bude tak mi písni, ráda si určo zase přečtu... sqvěle píšeš

5 Ifulda Ifulda | E-mail | Web | 20. srpna 2007 v 13:54 | Reagovat

Jééééé, tuhle kapitolku jsem si už čatla...je úplně super, takže teď honem napiš pokračování!!! Už se moooooc těším!!! :D

6 Ewilan Ewilan | Web | 20. srpna 2007 v 15:34 | Reagovat

super kapitola, moc se mi libi...a jsem rada, ze te moje povidka tak inspirovala:-D je to vazne super a tesim se na pokracko! pises skvele:-))jezis uz ani neivm jak te vic vynachvalit

7 Ylil Ylil | Web | 20. srpna 2007 v 15:37 | Reagovat

skvělý!!! Čte se to oupa samo...další tvoje povídky si přečtu bud zejtra nebo večer, pře ted už du ven...ale určitě sem jeste zavítám...pěkně se to čte...

8 Blytonka Blytonka | Web | 21. srpna 2007 v 12:02 | Reagovat

Kráááááááááásnýýýýýýýýýýý!!!!!!!!!!!!!!!!!!

9 Paige Paige | Web | 21. srpna 2007 v 13:32 | Reagovat

Další kapitola, to je super, jsem zvědavá, co se z toho vyklube, tak pokračuj, ať je tu další:))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama