1.A zase v Bradavicích

22. srpna 2007 v 16:34 | Martina |  Povídka : Síla osudu
Tady je slíbená nová povídka. Takže řeknu k tomu pár slov.
Jménem svým bych se EWILAN chtěla omluvit za tu osudnou povídku, už jsem ji vymazala u sebe, ale zatím tam pořád je...tak nevím. Snad to zachvilku zmizí! Ještě jednou se Ewilan moc omlouvám a doufám, že mi odpustí.
Tuto povídku bych chtěla věnovat právě jí.
Jinak, přeji pěkné počteníčko, za komenty budu mocinky ráda...a pište jak s vám to líbí. Další kapča bude možná ještě tento týden! Vymyslete pls název. díkes...výherci věnuji další kapču :), pro ewilan je už celý příběh!
for Ewilan

Červená lokomotiva vypustila páru ze svého mohutného komínu. Tím všem oznamovala, že odjíždí a na opozdilce se nečeká. Dnes však udělala výjimku. Čekala na asi šestnáctiletou černovlasou dívku s pomněnkovýma očima, které jí bohužel teď nešli vidět. Víčka tiskla k sobě a něco si brblala pod nosem.. Šouravou chůzí se doploužila až k vlakovým dvířkům, kde po schodech zvedala pomalu klapavé střevíčky. Klap. Klap. Nebrala ohledy na pohoršené pohledy studentů a na výkřiky strojvedoucího, ať přidá do kroku. Konečně se vlak mohl rozjet. Všechny dveře se utěsnili a vlak se dal drkotavým řinčením železa do pohybu.
"Hej, Parkrová! Co zdržuješ!" slyšela pokřiky z různých kupé. Vždy na ně jen vyplázla červeňoučký jazyk a postupovala dál. Ano. To byla Nela Dívenka z bohaté a hamižné rodinky. Ona, ta zbohatlice, která se snaží zapadnout do party! Pch! Její povedené dvojče jí zkazilo celý pobyt v Bradvicch už od prvního ročníku. Každý by řekl, že dvojčata mají vždy držet při sobě…u nich to bylo naopak. Dvojče Sharol…podobné si jako vejce vejci, ale povahou…nafrněná, arogantní a stále upravená barbie Sharol poštvala všechny studenty proti ní…zlé a zákeřné Nele! Bohužel to tak nebylo. Sestra nesnesla aby její setra byla někdy víc než ona. Namluvila všem o ní ošklivé věci a Nela jim to ani nechtěla ani nijak z mysli vymanit. Poddala se jejím řečem…matka s otcem preferovali vždy její sestru, ona je prý ta nepovedená část! Už šestým rokem bude muset snášet ty ošklivé pohledy a urážky od spolužáků. Berme to ale i s té lepší stránky. Uvidí své jediné a nejlepší kamarádky: Lily Evansovou a její sestřenici Tess Westrovou.
"Konečně zahlédla tu oranžovou kštici a zelené blízané oči, jak na ni mávají až z krajního kupé. Rychle přicupitala k dveřím a zmáčkla kličku. Do náruče jí padli hned obě dvě.
"Nelo!" vykřikla šťastně Lily.
"Lily! Tess! Tak jste mi o prázdninách chyběly! Nemohla jsem se vás dočkat!" objímala je obě naráz Nela. Stály tam takhle ještě asi dvě minutky než se sebe nabažily. Tess byla z nich nejvyšší. Krátkou plavovlasou hřívu měla sepnutou do malého ohnu v zadu.
"Tak vyprávěj, jak žiješ?" plácla ji Lily po zádech.
"Tak jako vždy." vzdychla Nela.
"Sestra-"
"Za mě dělala jako vždy trdlo a jen mě urážela…nejradši bych jí nako…" zaťala Nel ruce v pěst, ale větu nedořekla. Dveře jejich kupé se otevřeli.
"Jé, ahoj Nelo! To řeknu ještě matce, jak zdržovala. Určitě se jí to líbit nebude! A na ať mi děláš ostudu, rozumíš?" Kdo by to tak asi mohl být? Že by replika Nel? Ne, jen její pošahaná nej sestřička!
"Hele, nejsem tvé děcko jo? Abys mi mohla rozkazovat! Starej se o sebe a klidně si všechno požaluj." odbyla ji nakvašeně Nel.
"Jak myslíš. Máma-" dala si ruce v bok.
"Ať jde do prdele a ty klidně za ní! A teď odpal!" ukázala jí přísně na dveře. Sharol jen pokrčila rameny, neodpustila si škodolibý úsměv a vznešeně odešla.
"Nel, co to do tebe vjelo?" zírala na ni Lily jako z jara.
"Budeš mít problém." řekla Tess.
"Já vím…ale prostě říkám DOST! Do teď, už celých šest let ze mě sestra dělala vola, ale tomu je odteď konec. Už nebudu poslouchat ty její přihlouplé řečičky! Budu se chovat, jak já uznám za vhodné!" řekla rázně a zároveň rozhodně Nela. Nikdy si ještě nebyla stoprocentně jistá, ale teď to věděla. Je konec!
"Jasně Nel, ale teď se uklidni…křikem to nevyřešíš…musíme na to jiným způsobem. Víš přece, že proti tobě všechny poštvala a jen málo tomu nevěří. Musíme nějak dokázat, že ty jsi jiná a ona zlá…teď by nám nikdo nevěřil. Musí být nějaký dobrý plán…" uklidňovala ji Lily a přimhouřila oči. To dělala vždy, když se pustila do usilovného přemýšlení.
"Jasně…ale musí být dokonalý." přikyvovala Tess. Nela se na obě dvě spokojeně zašklebila, načež se dali do vyprávění prázdninových zážitků.
Cesta utekla nezvykle rychle. Museli vystoupit a počkat na ten správný kočár.
"Támhleten!" ukazovala nevzrušeně na blížící se kočár. Táhli jej velmi zvláštní zvířata. Viděl je jen ten, kdo byl svědkem něčí smrti…viděla je i Nela…byla svědkem, vraždy nějaké bystrozorky, když jí bylo jedenáct let. Těsně před koncem prázdnin utekla z domu před dům, jak to vždy dělávala, když byla naštvaná. Schovala se za keř. Blížili se sem tři postavy. Rozeznala svého otce. Spolu s ním šli ještě další dvě osoby. Vysoký bledý černovlasý muž, který za sebou táhl vyčerpanou ženu. Bylo kolem desáté večer. Otec zalezl do domu a před domem zůstala jen ona a ti dva neznámí. Uviděla jen zelený záblesk…čarodějka ležela bez hnutí na zemi. Muž se jen skřivy ústa do škodolibého úsměvu a hodil ji sousedům do popelnice. Nela z toho byla tak vyjevená, že jí skoro týden stáli vlasy na hlavě a s nikým nepromluvila. Později zjistila, že čarodějka patřila k ministerstvu kouzel a měla hledat, spolu se svými společníky údajného muže, který si říkal lord Voldemort nebo pán zla. Vloupala se taky do otcovi pracovny, do které měli všichni zákaz vstupu pod trestem seslání kouzla cruciatus a vymazání paměti. Zjistila, že s tím mužem je stále v utajeném spojení…pracuje pro toho zrádce, zabijáka…pána zla.
Je to strašné zjištění, když váš otec je vlastně taky zloduch a přidal se k temné straně. Nela vždy preferovala dobro…zlo odsuzovala a s ním i jejího otce!
"…Nelo! Haló!" třepala s ní Tess.
"Co je?" otřepala se Nela a rozhlížela se kolem, jako kdyby nevěděla kde je.
"Milostivý pan Potter, Black, Lupin a Pettigrew nám zatím zabavili vůz a ty si tady klidně spinkáš nebo co!" usmívala se Lily a hleděla za obsazeným kočárem.
"Já se jen zamyslela. Však támhle jede další." krčila rameny. Tentokrát co nejrychleji všechny tři
naskákaly do kočáru a nechali se unášet v tom chladném letním větru tam…do Bradavic. Té proslulé školy čar a kouzel!
Ano, pan Potter a jeho kumpáni. Nebo spíš Black a jeho kumpáni? Arogantní partička Nebelvíráků, kteří frajeřili všude, kde byli. Potter James, pohledný mladík s černými vlasy, které připomínali vrabčí hnízdo. Sirius Black, též černovlasý mladík s dalšími vlasy, kterého šimrali na jeho bílé pohledné tvářičce. Ne nadarmo mu přezdívali chvála Bradvických chlapců. Holky se na něho sypali a on se měl vždy jak prase v žitě…oblíbený a žádaný…dál tu máme pana Remuse Lupina. Takový podivín, z nich asi nejrozumnější. Poslední výjev té jejich Pobertské partičky. Peter Pettigrew…tlustý špinavý blonďák, který nemá nic lepšího na práci, než dolejzat za nimi.
Nela jako její kamarádky byla v Nebelvíru a taky na to byla nevýslovně pyšná! Její setra byla samozřejmě, jak se předpokládalo ve Zmijozelu…prý velcí kouzelníci! Tss! Spíš zvrhlíci, kteří se přidají na stranu zla, jen co by Voldemorta viděli!
Kočár tentokrát jel nějak pomalu…k velkému kamennému hradu jim zbývalo ještě kolem třech mil. I když ze začátku byla Nel znechucená z cesty tam, teď to vystřídal naopak radost a nedočkavost. Tento rok musí být nějak výjimečný! A ona to ví! Vzdá se všech obyčejů a života, co žila do teď! Bude nezávislá na všem…nebude nikoho poslouchat! Tak tyto myšlenky ji proudili celou cestu v hlavě…teď jen ukázat, co vlastně se v ní skrývá!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se vám tato kapča?

Jasně! Je super! 84.1% (58)
Hm... 15.9% (11)
Ani ne...nelíbí! 0% (0)

Komentáře

1 Katka Katka | E-mail | Web | 22. srpna 2007 v 16:35 | Reagovat

Ahojky jsem ve finále SONB mohla by si pls pro mě hlásnou na této stránce jsem tak jako Pheobe http://liluska03.blog.cz/0708/finale-sonb#komentare

Díky moc

Nezlob se že ti sem dávám reklamu ale snažím se sehnad hlásky

2 Ylil Ylil | Web | 22. srpna 2007 v 17:28 | Reagovat

super kapitolka!!!  A určitě to bude i Super povídka...a moc se těšim, na to jaká teda vlastně Nel bude...

3 Haňula Haňula | Web | 22. srpna 2007 v 17:58 | Reagovat

Je to moc hezký už se těšim an pokračování

4 Ylil Ylil | Web | 22. srpna 2007 v 18:00 | Reagovat

A ještě...NO jasně!!! Moc ráda se spřátelím!!! děkuju!!!

5 Kouzelnice Kouzelnice | 22. srpna 2007 v 18:15 | Reagovat

mocinky krasný třeba dalši kapitola se muže jmenovat:KONEČNĚ UKÁZALA CO VNÍ JE.....je to jen muj navrh.........jinak určo pokračuj

6 šarlot šarlot | Web | 22. srpna 2007 v 18:22 | Reagovat

Takže povídka se mi velice líbila, hlavně to jak jsi se snažila vše vysvětlit! Jinak jak jsi říkala, že žádáš o nápady, tak jsem se nějak nechala unést a vymyslela jsem jednu věcičku, no ale jako nevím, nevím.

Takže název: Aneb co se stane, když máte za sestru totální krávu!

No jak říkám, nechala jsem se trochu unést :D

7 Ewilan Ewilan | Web | 22. srpna 2007 v 19:12 | Reagovat

teda! dekuju moc za omluvu...:-))jinak na blogu v administraci to smazes tak, ze das smazany, zaskrtnes a das potvrdit...

tahle povidka zacina zajimave, navic tam mas dve zapletky. sestra a otec...skvely! a koukam, ze ma ohlasy, libi se a me taky, pis dal, je to super!:-)

jinak jsem zase premyslela nad nazvem. snad si vyberes:

1) Bolest je zelená záře

2) Síla osudu

3) Slepota v neznámu

4) Šepoty v temnotě

5) Moc naděje

6) Dech dobra

....eh...tak snad si vyberes. jo, priznavam, nektery jsou divny...:-))

8 Blytonka Blytonka | Web | 22. srpna 2007 v 19:15 | Reagovat

Nejdřív ti řikám, že ta imidž (píše se to tak?) je drsná.

Jinak je to krásná kapča a s tím názvem...no...já mám ráda takové mírně "otevřené" názvy...prostě že si pod tím člověk může představit strašnou spoustu věcí a už předem přemýšlí, o čem by vlastně ta povídka mohla být. Navrhuju třeba...

Nepochopená...

9 Nelien Nelien | Web | 22. srpna 2007 v 19:40 | Reagovat

no začíná to zajímavě! ten nápad s dvojčetem je super a originální ;) už jsem zvědavá na pokráčko! a taky super nový design ;D a jak koukám, zlatí Ewilan ti tu vysypala hned tucet vhodných názvů a já jen zírám! :D no... mě nic moc nenapadá... co třeba... Stejná tvář, jiná duše... nebo Zdání klame... nebo fakt  nevim :D

10 Ifulda Ifulda | E-mail | Web | 22. srpna 2007 v 19:51 | Reagovat

Ahojky Martinko!!! Nová povídka je samozřejmě super, jsem ráda, že píšeš další!!!

Teď ale pospěš a honem napiš pokračování a já zase časem pošlu dopis, který jsem nebyla schopná poslat celý prázdniny :oD

11 Karin Karin | E-mail | Web | 22. srpna 2007 v 19:51 | Reagovat

Jé... a tahle je taky moc pěkná, tak pokračuj!

12 Werča Werča | Web | 22. srpna 2007 v 21:15 | Reagovat

Jéé to bylo fakt kráásný :) Prostě moc pěkný...Líbil se mi hlavně konec..nebyl takovej obyčejnej.....:) Kdyžtak mi dej ještě někdy vědět jetsli budeš mít jakoukoliv povídku...ráda si jí přečtu :) pa

13 Punkerka Punkerka | E-mail | Web | 22. srpna 2007 v 21:31 | Reagovat

Ahoj mas supr blog.Zajimave zes mi psala ze mas novou povidku a hlavni postava se jmenuje jako ja Nela

Moc jsi mě tím potěšila.

Povídka je supper honem pokračko

14 Daze Daze | Web | 23. srpna 2007 v 3:18 | Reagovat

No vypadá to přinejmenším zajímavě. Píšeš moc hezky... No co se týče názvů jsem nikdy moc nevynikala. Ale co třeba "Z popela" (jakože povstala k větší síle a začne bojovat)....

15 Anči Anči | 26. srpna 2007 v 13:28 | Reagovat

super a nádhera

16 Katka Katka | 14. září 2007 v 8:50 | Reagovat

Ahojky Martulik máš totu moc pěkný!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama